Guess my next destination


The New York Times 36 hours 125 weekends in Europe je knížka, kterou byste si měli všichni napsat na seznam knih, které si chystáte přečíst. Já jsem si ji po dvou letech, co sem ji měla na wishlistu, nadělila k Vánocům a mám z ní velkou radost. Kniha je sepsána Barbarou Ireland, vyšla asi před čtyřmi lety a má necelých 750 stran. Najdete ji v angličtině (mé vydání, ISBN 978-3-8365-5489-3), francouzštině, němčině a španělštině. Má velmi povedenou obálku, a obsah, jak už název napovídá, je o 125 tipech na 36 hodinový výlet někam v Evropě. Nakladatelství Taschen se záštitou TheNewYorkTimes nabízí, kromě Evropy, několik dalších takových titulů (například Afrika, USA & Canada v několika vydáních, Latinská Amerika, Asie & Oceánie). Kromě knížek, které si můžete pořídit do své knihovny, můžete také sledovat oficiální stránky NYT, kde najdete právě i rubriku 36 hodin (tady), díky které vznikly právě tyto knihy.


Kniha má naprosto úžasný obsah. Najdete v ní 125 destinací, přičemž ke každé pak základní informace a nejznámější památky, poté i méně známá místa a další zajímavosti, přes 500 restaurací, 400 hotelů, přehledné mapky, více než 800 fotografií, barevné kódování a zakládací stužky pro větší přehlednost a krásné ilustrace od Olimpie Zagnoli.


Já už měla tu možnost vidět Prahu (nečekaně haha), Drážďany, Berlín, Vídeň, Paříž, Poole, Londýn a spoustu dalších krásných měst. Ale velkou řádku měst jsem ještě neviděla, a tak bych se letos ráda podívala třeba do Mnichova, Barcelony, do nějakého města na Slovensku, do Budapešti, Amsterdamu,... já těch destinací na svém travel-listu mám! Miluji cestování a poznávání nových míst. Věřím a doufám, že se tu tento rok objeví hned několik reportů, a to i z českých měst. Mám to v plánu! A co se evropských měst týče, myslím, že mám při ruce toho nejlepšího pomocníka. Tato kniha je skvělá. Dá se sehnat za cca tisíc korun. Cena určitě není nejnižší, ale mít v knihovně takovou super užitečnou a krásnou knížku, se Vám bude hodit. Stále se k ní budete vracet a krom toho, že Vás i Vaše blízké zabaví, Vám udělá i skvělou službu.

Follow my blog with Bloglovin

18 komentářů:

 1. Ta kniha je super, moc hezky zpracovaná. Určitě si ji musím taky pořídit :P

  OdpovědětVymazat
 2. Ta knížka vypadá fakt dobře :). Já cestování miluju, takže určitě něco pro mě!

  OdpovědětVymazat
 3. Já se týhle knížce pořád nějak ,vyhýbala', ale když ji teď vidím, tak ji potřebuju :D

  ZEEKO. | koreavcesku.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá dobře ;) ta cena uz o neco min :D

  OdpovědětVymazat
 5. Knižku mám :) Popravde, čakala som niečo iné, že tam budú skôr len tie známe pamiatky, no pri niektorých miestach nejaké známe miesta chýbajú. Každopádne páčia sa mi tipy na tie menej známe miesta, no tie hotely sú celkom zbytočné, nakoľko každý si sám dokáže vyhľadať cenovo dostupnejšie a pritom veľmi pekné hotely na booking.com.

  http://nicolland.blogspot.co.at

  OdpovědětVymazat
 6. Kniha vypadá opravdu skvěle asi už vím co koupím mamce :D

  http://eternitymoments0.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Kniha je nádherná a aj by sa mi hodila (: Mám v pláne v najbližších rokoch precestovať celú Európu. Zatiaľ som bola v Prahe, Bratislave, Krakowe, Viedni, Kolíne nad Rýnom a Osle (: Ak chceš ísť na Slovensku odporúčam Košice (je to moje rodné mesto) ale sú fakt krásne...
  www.danielainthelibrary.com

  OdpovědětVymazat
 8. Když jsem v lednu byla na tyden v Česku tak se mi ji nepodařilo sehnat, byla vyprodaná. Ale o tyden později jsem na ni narazila úplnou náhodou v Hamburku a měla z ni obrovskou radost. Jak ty sama píšeš, pro lidi kteří rádi cestuji se opravdu vyplatí trosku zainvestovat a pořídit si tuto knihu.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak tahle knížka vypadá vážně dokonale :)

  SweetElis

  OdpovědětVymazat
 10. O této knížce slyším poprvé, a jako cestovatelský nadšenec z ní jsem opravdu nadšená! :) Díky za tip! :)

  Ivet - TheRightMe

  OdpovědětVymazat
 11. Ta knížka je skvělá, zařadila jsem jí hned do cestovatelského must have, nedám na ní dopustit!:)

  http://www.stylishcoffee.cz/2015/11/procestujte-svet-za-par-korun.html

  OdpovědětVymazat

♡♡ Děkuji za Váš čas. ♡♡